Szanowni Państwo,
Małopolska Izba Rolnicza zaprasza na szkolenie on-line w dniu 26.01.2021 roku o godz. 10:00 na temat:

„Współpraca się opłaca, czyli jak rolnicy mogą sprzedawać swoje produkty w większych ilościach bezpośrednio konsumentom”.

Lokalne rynki dla żywności produkowanej lokalnie są korzystne zarówno dla rolników jak i konsumentów. Rynki lokalne to też element rozwoju lokalnego, ochrony klimatu oraz zapewnienia bezpieczeństwa dostaw żywności.

Przepisy umożliwiające rolnikom przetwarzać i sprzedawać swoje produkty bezpośrednio konsumentom stanowią podstawę dla rozwoju rynków lokalnych. Jednak długofalowa współpraca rolników i konsumentów przy wsparciu samorządów jest niezbędna dla uruchomienia skutecznych kanałów dystrybucji/sprzedaży bez pośredników. W lutym br. rolnicy zainteresowani działaniem wspólnym będą mogli wystąpić o wsparcie finansowe w ramach PROW dla wykreowania kanału dystrybucji/sprzedaży,  aby w ten sposób zwiększyć sprzedaż swoich produktów już w sezonie rolniczym 2021 (do kwoty 280.000 zł). W wyniku szkolenia, słuchacze będą  zorientowani co do:

  1. podstaw prawnych sprzedaży bezpośredniej;
  2. możliwych form dystrybucji/sprzedaży żywności bez pośredników,
  3. jak skorzystać z finansowania programu  Współpraca

Szkolenie poprowadzi Pan Rafał Serafin – Prezes  Fundacji Partnerstwo dla Środowiska oraz firmy społecznej Iso-Tech, która projektuje rozwiązania informatyczne i organizacyjne dla inicjatyw KŁŻ.

Szkolenie skierowane jest do rolników z województwa małopolskiego. Chętnych do udziału prosimy o rejestrację telefoniczną pod numerem telefonu 18 441 41 55  (w godzinach 7:00- 15:00) lub droga mailową nsacz@nir.sacz.pl  do dnia 25.01.2021 r. podając imię, nazwisko oraz adres mailowy.

Szkolenie odbędzie się na platformie ZOOM, link do spotkania zostanie przesłany 25.01.2021 r na adres mailowy podany podczas rejestracji. Przewidywany czas szkolenia: 60 minut.

Z poważaniem

Jolanta Jop

 Małopolska Izba Rolnicza
ul. Bielowicka 39L/2
33-300 Nowy Sącz

tel. 18 441 41 55